Home  Kvapky   Knihy   Linky   Music   Referencie   FAQ    IV.E.Ta    Kontakt   

www.devinskanovaves.sk

mapa DNV:
menšia, väčšia
google map
 


Východ a západ slnka
 

 

Ryžová kúra

Kúra s varenou celozrnou ryžou je vhodná na detoxikáciu a ozdravenie celého organizmu, čo má priamy pozitívny vplyv aj na duševný stav, psychiku a omladnutie. Jej absolvovanie nám tiež pomôže oslobodiť sa od závislosti na škodlivých stravovacích návykoch a potravinách, čo sa nám doteraz, napriek snahe, nemuselo vždy dariť. Potom je dôležité, aby sme túto chuťovú závislosť opäť ľahkomyseľne nerozvíjali.

Celý text:   Ryzova kura.doc
                  Ryzova kura.pdf

Niekoľko rád:

Neberte ryžovú kúru ako spásu! Pomôže na začiatku, preto ju berte ako štartovací bod, ďalej už musí prísť striedme stravovanie, delená strava, nižšie dávky jedla, striedmosť vo výbere jedla, pohyb a pod.

Komu pomôže: Myslím, že každému, koho nadváha je spôsobená nesprávnou životosprávou.

Komu nepomôže: Mám odpozorované, že keď niekto začne s tým, že "mne by stačilo schudnúť x kilo", s vysokou pravdepodobnosťou ryžovú kúru nedokončí.

Ale aj tak: Doporučoval by som, aby každý, kto trpí rôznymi chorobami a hlavne kombináciami chorôb, konzultoval so svojim lekárom.Ak by ste chceli prispieť nejakou radou ostatným, napíšte mi, každý hodnotný príspevok uverejním....


Príspevok 1: Ako variť ryžu:

Zvycajne ryzu namacam predosly vecer. Rano jej vymenim vodu. Je to asi 2 hrnceky vody na 1 hrncek ryze. Asi 2 cm vody precnieva nad ryzou, teda aspon v mojom hrnci. Robim to od oka.

Neviem presne, ako dlho ju varim, ale najprv na silnejsie, a ked zacne bublat, tak uplne na najslabsom, obcas nadvihnem pokrievku, nech to nevybuble. Ked sa voda viac vstrebe, uz nedviham pokrievku, len obcas pozriem, ako to ide. Voda musi vsiaknut uplne, az sa niekedy v ryzi objavia take "diery". Ked je uz makka, vypnem a necham dojst.

Vlastne ju cely cas vobec nemiesam. Niekedy ju varim v teflonovom kastroli, niekedy v antikorovom s hrubsim dnom. Obcas sa podari nechat ju dlhsie na ohni, vtedy chyti trosku pripecene zospodu, ale celkom fajn.  Rozvarit sa moze, ked dostane viac vody, nez jej treba, aj to sa mi uz stalo. 

Rozdiel medzi varenim gulatej a podlhovastej ryze som neobjavila.

Myslim, ze cele to varenie aj s odstatim ryze sa zmesti do hodiny (aj menej). Zvyknem naraz varit pol sacku ryze.  Snazila som sa to, co robim od oka, opisat co najpresnejsie :)


Rýchle linky:
www.google.sk

slovnik.juls.savba.sk
 

Rôzne:
Ryžová kúra

Zaujíma vás téma reinkarnácie, karmy a iné duchovné otázky?
Odporúčam:
www.svetgralu.sk
www.hnutiegralu.net
www.posolstvo-gralu.org
 

  3.238.174.191                  www.facebook.com 

      Na železničiarsku nôtu:

     "Pesimista vidí tmu v tuneli,
     optimista vidí svetlo na konci tunela,
     realista vidí svetlá blížiaceho sa vlaku
     a rušňovodič vidí troch idiotov na koľajniciach ..."

Map IP Address

     www.facebook.com